1.Díl - Není to jen sen?

3. prosince 2010 v 15:03 |  Povídka
LOGO

***Není to jen sen?***


,,Ano, pane. Udělám to co jste si přál" ,,Tak bež!" Záhadný muž se pousmál a poslal svého služebníka na práci"
Právě začalo léto a dva sourozenci se vidaly ze školy domů. ,,Tak co bratříčku, tešíš se na velké volno?" Usmala se na něj ,,Ne! Bude jenom nuda a nic jiného!" ,,Ale, ale to ti tvoje fantazie nestačí, vždyť jsi vždy jen sní a svími malůvkami." Uchychtla se dívka a rozčepířila bráškovy vlasy. Bratr se rozbrečel a utíkal prič. ,,Počkej Iano, já to tak nemyslela." Utíkala za ním. Zastavil se na cestě, proti němu jel veliký kamion. ,,Uhni s cesty!!" Řvala na něj, ale on tam stál nehnutě. Až ho Kamion doslova přejel.
Začal foukat studený vítr a znebe padat sních, a to byl začátek léta. Její bratříček ležel na cestě a pomalu vstával nic mu nebylo. ,,Není ti nic Iano?" Objala ho se slzama v očích" ,,Sestřičko nic mi není." odtrhl se od ní. ,,Ale bylo to divné, bylo to jako by tu nikdy nebyl." Taky to tak vypadalo, na zemi nebyli ani stopi po brždění. Nebo spíš teďka stopi ve sněhu. ,,Kuchiki koukej je tu sních." Vstal Iano. ,,Ano to je, ale proč není studenu?"
Divily se oba navzájem.
Najednou se zanima osval náký hlas ,,Zima nezima, studený nebo teplý. Co na tom souvisí!" Oba se otočily, ale nikoho nevyděly. Rozhlížely se a stále nikdo. ,,Když chceš hledat musíš najít a když se díváš, tak to zkus aj vzhůru." Podívaly se nahoru a tam se vznášel Kluk vevzduchu, měl modré vlasy. Co bylo, ale podivnější měl ocas, podobný drakovy, ale tenhle byl hubenější.
,,Když dva, tak dva. Ikdyž měl být jeden."
Strhla se obrovská sněhová bouře. Nic nevyděli. Jen se sebe držely.
Byli zasněžený od hlavy až k patě. Prodíraly se velkým nánosem sněhu až se konečně dostaly ven. Nebyli však už v ulici, kde předtím. Ani to nevypadalo, že jsou ve svém městé nebo poblíž. Vůbec jim to nepřišlo, že jsou ve svém světě, protože unich nejsou dvě slunce.
Iano seběhl s menšího kopce a spadl ,,Počkej jdu ti pomoct." Kuchiki sešla za bráškou, ale jak ho chytla všimla si, že vypadá nák jinak ,,Sestří, co to máš na sobě" ,,Iano...ty....ty....MÁŠ OCAS!" zařvala. Oba se běžely podívat k nejbližsí tůňce co tam byla. Né jen to, že měly jiné šaty, ale i oči a vzhled. Měly kočičí ocasy, ale i uší. Kuchiki se celá zhroutila mislela si, že to je jen sen a tak se štíp, bolelo jí to. ,,Bože, za to může ten podivný kluk" ,,Sestři neber si to tak." Usmál se Iano na Kuchiki.
Kuchiki si oddechla ,,A jak se teďka dostaneme domů? Určitě budou mít onás strach."
Znovu se oběvil ten podivně vypadající kluk ,,Hezké, příliž hezké." usmál se.
Kuchiki na něj začala řvát ,,Vrať nás zpět, hnedka!" ,,Vyčkej času, jako dne hlasu, dej si oddech na prožitek. Zkáza vás nemine a vy stejně zemřete." Potom zmizel.
,,Co to mělo kruci znamenat!" Byla naštvaná. ,,Ale sestři určitě se nák dostaneme domů" Usmál se. ,,Aspoň se to porozhlédnem ne?" Usmál se znovu Iano na sestřičku. ,,Tak tedy dobrá, ale né, že se mi stratíš nebo uvidíš." ,,Dobře" kívl hlavou.
Šli po menší cestičce co byla na zemi. Kolem sebe vyděly podivné rostliny a zvířata co vůbec neznaly. Pomalu dorazily k lesu ,,Aj tam chceš jít?" Iano jen kívl a Kuchiki si oddechla. Vešly dovnitř a tam je to okouzli nádhezně zbarvenými stromy a květy.
Iano něco uslišel, otočil se. Něco je sledovalo, ale nevyděl co to přesně je. Jen si všiml malé bílé kuličky. Pustil se sestry a zamířil si to přímo k té věci. Dotkl se toho prstem a to je jemně pohlo, dotkl se znovu a zase se to pohlo. Potřetí jak se toho dotkl tak vylezla taká malá hlavyčka ,,Jé co ty si zač?" Usmál se na to, ono mu to odpovědšlo jenom ,,Sowli, sowlia." a také se to usmívalo. ,,Tak tedy dobrá budu ti říkat Sowl" To podivné stvořeníčko se začalo radovat. Pomalu se začalo vznášet a lítat kolem Iana. ,,Iano co to děláš nevíš co to je" Doběhla k němu setra a odváděla ho přič, ale to zvířátko kterému dál Iano jméno Sowl, šlo, tady se vznášelo pořád zanima. Ikdyž utíkaly bylo pořád snima a tak to tedy vzdaly. Měly kamaráda co šel snima cestou do neznáma.
Nevěděly kam dou nebo co je čeká, ale jen se chtěly odtut dostat prič domů.
Kdy to bude netušily, ale snad brzi.
,,Fajn další miši na lov. Dobře se ti to povedlo." ,,Jsem rád pane, že jsem splnil to co jste si přál." Začal se po místnosti rozléhat dábelský smích.


------POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ------
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 endaria endaria | Web | 6. března 2011 v 14:58 | Reagovat

UUUUAAAUU!! :-) sa ti podarila kapitola :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama